علت قهوه ای رنگ شدن آب رادیاتور


دلیل تغییر رنگ آب رادیاتور به رنگ قهوه ای ، در رایج تری حالت ممکن  به دلیل تمام شدن عمر مفید ضد یخ و ترکیبات درون این سیال بوده که آن را به صورت آب زنگ زده در رادیاتور و کف قهوه ای در رادیاتور نشان می‌دهد. به همین سبب افزودنی های متشکل ضد یخ دیگر نتوانسته به مانند سابق از خود عملکرد نشان دهند و به این رنگ درمی‌آیند. 
از دیگر دلایلی که سبب تغییر رنگ آب رادیاتور به قهوه ای می شود ، داغ شدن بیش از حد مایع خنک کننده و بارها به نقطه جوش رسیدن آن است. اکسیداسیون قطعات فلزی درون مایع خنک کننده نیزمی تواند از دیگر دلایل قهوه ای شدن رنگ آب رادیاتور باشد. 
بسیاری از رانندگان برای گرفتن نشتی های موجود در رادیاتور از سیلانت ها استفاده می کنند؛ برای انجام این کار به این نکته نیز باید توجه کافی داشته باشید که استفاده از این ماده برای گرفتن نشتی های سیستم خنک کننده تا یک جایی پاسخگو بوده و پس ازپیدا کردن تماس با آب رادیاتور بعد از مدتی سبب تغییر رنگ آن به قهوه ای خواهد شد. (البته این اتفاق ممکن است جسته گریخته و به ندرت پیش آید )
ما در مقاله قبلی به مهم ترین دلایل عوض شدن رنگ آب رادیاتور خودروپرداختیم حال با ما همراه باشید تا در مقالات بعدی به بررسی علت تغییر رنگ آب رادیاتور به رنگ زرد بپردازیم. .
چنانچه قصد تعمیر خودروی خود را دارید و یا می خواهید درخواست اعزام امداد خودرو کنید می توانید وارد سایت امداد خودروی کانون جهانگردی شده و درخواست خود را ثبت نمایید.امداد خودرو90امداد خودروی کانون جهانگردی78امدادخودرو71Car assistance37 Manifold6Manifold air pressure sensor6map sensor6سنسور فشار هوای منیفولد6سنسور مپ6منیفولد4
امداد خودرو
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی
جمهوری اسلامی ایران

اطلاعات تماس

 تهران، خیابان آزادی، بین خوش و بهبودی، نبش خیابان شهید قانعی، پلاک 231
 021-61934000
 تهران، خیابان فیاض بخش، نبش کوچه جهانگردی، پلاک 33
  021-66749970-4
 تهران، خیابان خرمشهر(آپادانا)، ابتدای خیابان شهید عربعلی، بین کوچه یکم و سوم، پلاک 2
 021-88500209-11