علائم خرابی سنسور ناک یا ضربه موتور

1) عملکرد نادرست موتور
به طور حتم در مرحله اول چیزی که در اثر بروز ناک تاثیر می پذیرد ، موتور می باشد. اختلال عملکرد موتور در شرایط مختلف مانند سرعت های بالا یا هنگام حمل بارهای سنگین بوده و افزایش سرعت در سربالایی ها و هنگام حمل بارهای سنگین، به خوبی این امر را نشان می دهد. اگر حس می کنید عملکرد و کارایی خودرو در شرایط یادشده درست نیست، حتی در صورتی که چراغ چک موتور روشن نشده است، باید خودرو را هرچه سریع تر به یک مکانیک نشان دهید.
2) شتاب ضعیف
اگر حس کردید سرعت ماشین کم است و شتاب نمی‌گیرد، به سلامت سنسور ناک شک کنید زیرا یک سنسور ضربه خراب می تواند باعث اختلال در شتاب خودرو شود ؛ خودرو با وجود خرابی سنسور ناک، به موقع و با قدرت لازم شتاب نخواهد گرفت و این امر قطعا روی ضریب پیمایش، مصرف سوخت و هزینه های خودرو تاثیر منفی خواهد گذاشت.
البته عواملی چون خرابی یا کثیف شدن انژکتورهای سوخت نیز می توانند بر روی کندشدن خودرو تاثیر به سزایی داشته باشند؛ این قطعه برای کنترل میزان سوخت، باید بسیار دقیق و تمیز باشد.
همانطور که در مقالات قبلی به آن پرداختیم ، هنگامی که در ماشین ناک به وجود آید، سنسور خبرش را به ای سی یو مخابره کرده و در ادامه انتقال سوخت کمتر می‌شود و همین این مسئله سبب روشن شدن چراغ چک میشود.
البته عوامل دیگری نیز مانند خرابی مبدل کاتالیزوری، سنسور اکسیژن، شمع، وایر و… نیز در روشن شدن چراغ یادشده موثر هستند.
4) کم شدن قدرت موتور
هنگامی که کامپیوتر خودرو تشخیص دهد که سنسور ناک خودرو به درستی کار نمی کند، به احتمال زیاد خودرو بخشی از قدرت خود را از دست می دهد. میزان خطرناک بودن این امر هنگام رانندگی، بسته به شرایط در آن لحظه و میزان توانی است که خودرو از دست می دهد. در چنین شرایطی، پایین بودن عدد اکتان بنزین خودرو نیز می تواند وضع را سخت تر کند.
چنانچه قصد تعمیر خودروی خود را دارید و یا می خواهید درخواست اعزام امداد خودرو کنید می توانید وارد سایت امداد خودروی کانون جهانگردی شده و درخواست خود را ثبت نمایید .


امداد خودرو90امداد خودروی کانون جهانگردی78امدادخودرو71Car assistance37 Manifold6Manifold air pressure sensor6map sensor6سنسور فشار هوای منیفولد6سنسور مپ6منیفولد4 منیفولد2
امداد خودرو
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی
جمهوری اسلامی ایران

اطلاعات تماس

 تهران، خیابان آزادی، بین خوش و بهبودی، نبش خیابان شهید قانعی، پلاک 231
 021-61934000
 تهران، خیابان فیاض بخش، نبش کوچه جهانگردی، پلاک 33
  021-66749970-4
 تهران، خیابان خرمشهر(آپادانا)، ابتدای خیابان شهید عربعلی، بین کوچه یکم و سوم، پلاک 2
 021-88500209-11