علت سیاه رنگ شدن آب رادیاتور


یکی دیگر از حالت هایی که ممکن است برای مایع خنک کننده در سیستم رادیاتور پیش آید ،سیاه شدن آب رادیاتور بوده که درچنین حالتی مایع خنک کننده به کلی تیره شده و به رنگ مشکی در می آید.
از مهم ترین دلایلی که سبب سیاه شدن آب رادیاتور می شود تخریب لوله های لاستیکی موجود در رادیاتور بوده که به عبارت دیگر می توان گفت هنگامی که لاستیک این لوله ها شروع به تخریب می‌کنند با ترکیبات مایع خنک کننده مخلوط شده و در نتیجه رنگ آب رادیاتور تیره و سیاه می‌شود.
هر از گاهی برای همه ما پیش آمده که مجبور به رانندگی در مسافت های طولانی  بدون هیچ توقف یا استراحتی بوده ایم ؛ که نتیجه کار کردن بالای ۵ الی ۶ ساعت موتور بدون توقف سبب خواهد شد تا دمای آن به بیش از ۱۰۵ درجه برسد و در نهایت رنگ آب رادیاتور تیره خواهد شد؛ چرا که مایع خنک کننده نیز دائم در حال گردش برای خنک کرن موتور است.
ما در مقالات قبلی به مهم ترین دلایل عوض شدن رنگ آب رادیاتور خودرو و بررسی علت قهوه ای و زرد رنگ شدن آن پرداختیم حال با ما همراه باشید تا در مقالات بعدی به بررسی علت تغییر رنگ آب رادیاتور به رنگ قرمز بپردازیم. .
چنانچه قصد تعمیر خودروی خود را دارید و یا می خواهید درخواست اعزام امداد خودرو کنید می توانید وارد سایت امداد خودروی کانون جهانگردی شده و درخواست خود را ثبت نمایید.

امداد خودرو90امداد خودروی کانون جهانگردی78امدادخودرو71Car assistance37 Manifold6Manifold air pressure sensor6map sensor6سنسور فشار هوای منیفولد6سنسور مپ6منیفولد4
امداد خودرو
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی
جمهوری اسلامی ایران

اطلاعات تماس

 تهران، خیابان آزادی، بین خوش و بهبودی، نبش خیابان شهید قانعی، پلاک 231
 021-61934000
 تهران، خیابان فیاض بخش، نبش کوچه جهانگردی، پلاک 33
  021-66749970-4
 تهران، خیابان خرمشهر(آپادانا)، ابتدای خیابان شهید عربعلی، بین کوچه یکم و سوم، پلاک 2
 021-88500209-11