علت کثیف شدن آب رادیاتور


 یکی از مهم ترین عواملی که به اختلال در سیستم خنک کننده موجب می شود ، ایجاد رسوبات و کثیفی در آب رادیاتور می باشد. وجود این رسوبات حتی به نوعی بر ترموستات نیز تاثیر منفی داشته و امکان بروز ایراد در آن وجود دارد. پیشروی این رسوبات و کثیفی ها در آب رادیاتور ، به کانال های داخلی واشر سیلندر و سرسیلندر نیز ورود کرده و سبب سوختن واشر سر سیلندر نیز خواهد شد.
استفاده از آب شهری به جای آب رادیاتور و یا همان آب مقطر، از علل اصلی رسوب گرفتن و کثیف شدن آب رادیاتور بوده زیرا آب های شهری لوله کشی شده به دلیل داشتن املاح معدنی به مرور زمان در بین لوله های سیستم رادیاتور رسوب کرده و ته نشین شده و در نهایت این مواد ته نشین شده ،مسیر عبور مایع خنک کننده را مسدود می‌کند.
برای جلوگیری از چنین دشواری هایی بهتر آن است تا در صورت نداشتن دسترسی به آب رادیاتور و یا آب مقطر، در ابتدا آب شهری را جوشانده و سپس پس از سرد شدن ، از آن استفاده کنید.
ما در مقالات قبلی به مهم ترین دلایل عوض شدن رنگ آب رادیاتور خودرو و بررسی علت قهوه ای و زرد و سیاه و قرمز رنگ شدن آن پرداختیم حال با ما همراه باشید تا در مقالات بعدی به بررسی علت گل آلود شدن آب رادیاتور بپردازیم. 
چنانچه قصد تعمیر خودروی خود را دارید و یا می خواهید درخواست اعزام امداد خودرو کنید می توانید وارد سایت امداد خودروی کانون جهانگردی شده و درخواست خود را ثبت نمایید .

امداد خودرو90امداد خودروی کانون جهانگردی78امدادخودرو71Car assistance37 Manifold6Manifold air pressure sensor6map sensor6سنسور فشار هوای منیفولد6سنسور مپ6منیفولد4
امداد خودرو
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی
جمهوری اسلامی ایران

اطلاعات تماس

 تهران، خیابان آزادی، بین خوش و بهبودی، نبش خیابان شهید قانعی، پلاک 231
 021-61934000
 تهران، خیابان فیاض بخش، نبش کوچه جهانگردی، پلاک 33
  021-66749970-4
 تهران، خیابان خرمشهر(آپادانا)، ابتدای خیابان شهید عربعلی، بین کوچه یکم و سوم، پلاک 2
 021-88500209-11