سنسور ضربه موتور یا ناک

سنسور ناک و یا سنسور ضربه موتور ، قطعه ای بوده که لرزش های موتور را به صورت مداوم اندازه گیری کرده تا مرتبا به ECU (کامپیوتر خودرو) ارسال شود. در صورت نداشتن تطابق اعداد ارسال شده با مقادیر مجاز تعریف شده برای خودرو ، چراغ چک موتور روشن می شود. عکس‌العمل کامپیوتر خودرو در این شرایط، ابتدا کاهش میزان پاشش سوخت است که این کار توسط ارسال دستور به انژکتورها انجام می‌شود.
سنسور ناک قابلیت تشخیص سطوحی از ضربه را دارد که برای ما به عنوان راننده یا سرنشین، قابل ‌تشخیص نیست؛ اما همین ضربات پیاپی و غیرمحسوس، در طول زمان می‌توانند آسیب جدی به موتور وارد کنند.
هنگام تشخیص ضربه موتور به واسطه سنسور ناک ،  واحد ECU یا همان کامپیوتر خودرو می‌تواند از سرعت جرقه‌زنی شمع‌ها برای جلوگیری از احتراق سریع یا پیش‌احتراق بکاهد.
ممکن است در هنگام خرابی سنسور ناک ، صدای کوبش بلندی بشنوید. از دیگر نتایج ناخوشایند خرابی سنسور ضربه نیز می تواند شتاب کمتر و گاهی مصرف سوخت بیشتر باشد.
چنانچه قصد تعمیر خودروی خود را دارید و یا می خواهید درخواست اعزام امداد خودرو کنید می توانید وارد سایت امداد خودروی کانون جهانگردی شده و درخواست خود را ثبت نمایید .

امداد خودرو90امداد خودروی کانون جهانگردی78امدادخودرو71Car assistance37 Manifold6Manifold air pressure sensor6map sensor6سنسور فشار هوای منیفولد6سنسور مپ6منیفولد4
امداد خودرو
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی
جمهوری اسلامی ایران

اطلاعات تماس

 تهران، خیابان آزادی، بین خوش و بهبودی، نبش خیابان شهید قانعی، پلاک 231
 021-61934000
 تهران، خیابان فیاض بخش، نبش کوچه جهانگردی، پلاک 33
  021-66749970-4
 تهران، خیابان خرمشهر(آپادانا)، ابتدای خیابان شهید عربعلی، بین کوچه یکم و سوم، پلاک 2
 021-88500209-11