9 دلیل روشن شدن چراغ چک خودرو

رایج ترین مواردی که  ممکن است باعث روشن شدن چراغ چک خودرو شوند عبارتند از:
1-مبدل کاتالیستی
ایراد در این مبدل بیشتر مربوط به خودروهای است. برای اینکه  از بروز اشکال در این قطعه پیشگیری  کنید باید  وضعیت سنسور اکسیژن را بررسی کنید، شمع ها را به موقع عوض کنید و تعویض روغن را در زمان مناسب انجام دهید.
در صورتی که  این قطعه خراب شود قدرت خودرو به شدت افت پیدا می کند.
2-سنسور اکسیژن
متداول ترین دلیل روشن شدن چراغ چک خودرو  احتمالا ایرادی است که در سنسور اکسیژن ایجاد می شود.
تعویض سنسور اکسیژن هزینه کمی خواهد داشت اما ایراد در این سیستم باعث می شود  اطلاعات غلط به کامپیوتر مرکزی انتقال داده شود  و باعث افزایش مصرف خودرو خواهد شد.
3-باتری
بسته به مدل خودرویی که دارید چراغ هشدار سیستم برق رسانی بصورت مجزا موجود است اما در خودرو های قدیمی تر ایراد در باتری باعث روشن شدن چراغ چک خودرو خواهد شد.
4-کوئل
کوئل وظیفه تأمین الکتریسیته مورد نیاز برای جرقه زدن شمع‌ ها و ایجاد انفجار را بر عهده دارد. در صورتی که این قطعه خراب شود  چراغ چک خودروی شما را روشن می کند و در صورتی که به موقع  آنرا عوض نکنید خراب شدن  شمع ها را به دنبال خواهد داشت.
5-سنسور هوا
در صورتی که برای سنسور هوا مشکلی پیش آید داده های اشتباه به سیستم مرکزی ارسال می شود و میزان تزریق سوخت نیز با ایراد روبرو خواهد شد و در نهایت روشن شدن چراغ چک خودرو را به دنبال خواهد داشت.
6-دزد گیر
در صورتی که سیستم دزد گیر خودرو اشتباه نصب شود علاوه بر هدر رفتن برق و خراب شدن  باتری در طولانی مدت باعث روشن شدن چراغ چک خودرو نیز خواهد شد زیرا کامپیوتر مرکزی خودرو آن را به عنوان خطا تشخیص خواهد داد.
7-ترموستات
ترموستات در خودرو قطعه ی  بسیار پرکاری محسوب می شود و وظیفه آن  نظارت بر دمای آب است. در زمان مورد نیاز با ارسال جریان آب سرد یا گرم به سمت موتور، دمای آن را تنظیم خواهد کرد.
8- انژکتور
بروز خطا در سیستم انژکتور باعث روشن شدن چراغ چک خودرو خواهد شد.
برای اینکه از خرابی این سیستم جلوگیری کنید با سوخت کم و پس از اینکه  چراغ هشدار بنزین روشن شد از رانندگی خودداری کنید و فیلتر بنزین خود را بصورت مرتب عوض کنید.
9-شمع‌ و وایر
شمع با ایجاد جرقه باعث سوختن بنزین و تولید نیرو در خودرو خواهد شد بنابراین یک شمع معیوب عملکرد صحیحی ندارد و باعث می شود مشکل در این چرخه بروز گردد. شمع ها و وایر ها جزو قطعات مصرفی خودرو هستند و باید بصورت دوره ای آنها را عوض کنید.
خرابی شمع امکان دارد به باتری و کوئل خسارت وارد شود.
در صورتی که قصد تعمیر خودروی خود را دارید و یا می خواهید درخواست اعزام امداد خودرو کنید می توانید وارد سایت امداد خودروی کانون جهانگردی شوید و درخواست خود را ثبت نمایید
امداد خودرو90امداد خودروی کانون جهانگردی78
امداد خودرو
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی
جمهوری اسلامی ایران

اطلاعات تماس

 تهران، خیابان آزادی، بین خوش و بهبودی، نبش خیابان شهید قانعی، پلاک 231
 021-61934000
 تهران، خیابان فیاض بخش، نبش کوچه جهانگردی، پلاک 33
  021-66749970-4
 تهران، خیابان خرمشهر(آپادانا)، ابتدای خیابان شهید عربعلی، بین کوچه یکم و سوم، پلاک 2
 021-88500209-11